Ndërlidhjet

SHKUP


Rreth 150 pjesëtarë të forcave policore të Maqedonisë kanë protestuar sot para parlamentit në Shkup duke i kërkuar pagat dhe zgjidhjen e statusit të tyre.
Sipas vendimeve të fundit të Ministrisë së Brendshme, numri i forcave policore rezervë, nga 3.000 do të reduktohet në 400 pjesëtarë.
XS
SM
MD
LG