Ndërlidhjet

MOSKË


Osama bin Ladeni bëri që Lufta e Ftohtë të marrë fund përgjithmonë, kurse NATO-ja dhe Rusia të bashkëpunojnë, tha sekretari i përgjithshëm i Aleancës George Robertson gjatë një konference për shtyp në Moskë.
“Vendet e NATO-s dhe Rusia kanë bërë me dije se mund të nevoitet një aksion ushtarak nëse Iraku nuk i përmbush rezolutat. Por, kjo nuk ka të bëjë vetëm me Amerikën, Britaninë dhe Irakun. Iraku ka të bëjë me tërë bashkësinë ndërkombëtare”, tha Lordi Robertson.
XS
SM
MD
LG