Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka udhëzuar Pentagonin që të sigurojë 92 milionë dollarë për disa grupe opozitare irakiane.
Në një memorandum, Bush thotë se ato mjete do të shfrytëzoheshin për pajisje ushtarake dhe ushtrime të atyre grupve që kundërdshtojnë liderin irakian, Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG