Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeshefi i Shtabit të përbashkët të forcave të armatosura të Shteteve të Bashkuara, gjenerali Richard Myers ndodhet në Moskë për bisedime me zyrtarët rus lidhur me bashkëpunimin në luftën kundër terrorizmit.
Zëdhënësi i ministrisë ruse të Mbrojtjes ka thënë se bisedimet pritet të përqëndrohen në përmirësimin e bashkëpunimit midis Rusisë dhe agjencive ushtarake Amerikane në luftën kundër terrorizmit dhe proliferimit të armëve për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG