Ndërlidhjet

PEKIN


Kryetari i Komitetit për marrëdhënje ndërkombëtare të Dhomës përfaqësuese të Shteteve të Bashkuara, Henry Hyde ka deklaruar në Pekin se të drejtat e njeriut do të jenë “pjesë e dalluar” e politikës së jashtëme amerikane.
“Subjekt për brengosje imediate është Korea Veriore. Rreziku që paraqet ai regjim despotik dhe si duket edhe iracional në Korenë Veriore kërkon aksion nga ana jonë, por një skenario pune tek duhet të identifikohet”, ka thënë zyrtari amerikan.
XS
SM
MD
LG