Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zyrtarëve të lartë të Bashkimit evropian u është dorëzuar letra e përbashkët e presidentëve të Shqipërisë, Kroacisë, Maqedonisë, RFJugosllave dhe Bosnjë-Hercegovinës në të cilën nga BE-ja kërkohet që në samitin e ardhëshëm në Kopenhagë të japë perspektivë të qartë për integrimin e këtyre vendeve në institucionet evropiane.
Në letër thuhet se hapja e perspektivave për anëtarësim të këtyre vendeve në Bashkimin Evropian “është e rëndësishme edhe për stabilizimin e mbarë rajonit”.
XS
SM
MD
LG