Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka thënë se Amerika qëndronë “krahë për krahu” me Turqinë në synimet e saj që t,i bashkohet Unionit Evropian, pas bisedimeve që kishte me liderin e partisë në pushtet në Turqi, Reccep Erdogan.
Bush dhe Erdogan nuk thanë gjë para reportereëve për bisedimet që kishin në Uashington, të cilat pritej të përqëndrohen në luftën e mundëshme me Irakun.
XS
SM
MD
LG