Ndërlidhjet

BUDAPEST


Shtetet e Bashkuara sot kanë kërkuar zyrtarisht leje që të shfrytëzojnë një bazë ajrore të Hungarisë për trajnimin e nja 4.500 anëtarëve të opozitës irakiane në egzil në rast sulmi ushtarak ndaj Irakut.
Këta persona do të asistonin ushtarakët amerikanë si përkëthyes, vëzhgues dhe administratorë.
XS
SM
MD
LG