Ndërlidhjet

SOFJE


Autoritetet e Bullgarisë e kanë arrestuar ish drejtuesin e një fabrike shtetërore të armatimit, Valentin Tahchiev për shkak të përzierjes së tij të dyshuar në eksportimin ilegal të pajisjeve ushtarake në Siri.
Fabrika TEREM është vënë nën hetime për shkak të eksportimit të pajisjeve me shfrytëzim të dyfishtë, civil dhe ushtarak.
XS
SM
MD
LG