Ndërlidhjet

GUDERMES/RUSI


Delegatët e një kongresi çeçenësh të mbështetur nga Moska kanë miratuar një deklaratë me të cilën deklaraojnë se republika e tyre është pjesë integrale e Rusisë.
Kongresi në Gudermes pritet të përqëndrohet në projektin e një kushtetute të re për Çeçeninë dhe planifikimin e një referendumi lidhur me te.
XS
SM
MD
LG