Ndërlidhjet

UASHINGTON/SANA


Shtetet e Bashkuara lejuan anijen që transportonte raketa Verikoreane “Skud” që të lundrojë për në Jemen pasi ishte vërtetuar se blerja ishte bërë në baza të ligjëshme.
Qeveria e Jemenit ka thënë se raketat janë për vetëmbrojtje dhe nuk do t,i jepen asnjë pale të tretë, kurse Uashingtoni ka pranuar sqarimin.
Anija ishte ndaluar gjatë ditës në Detin Arab.
XS
SM
MD
LG