Ndërlidhjet

LONDËR


Emisari i qeverisë separatiste të Çeçenisë, Akhmed Zakayev u ka bërë thirrje liderëve të vendeve evropiane që të vedosin trupa në Çeçeni dhe të ndihmojnë për rivendosjen e paqës atje.
Zakayev u ka deklaruar mediave të Moskës nga Londra se Bashkësia evropiane mundë të ndikojë në qëndrimin e Rusisë ndaj Çeçenisë dhe vendosja e paqëruajtësve mundë të ndihmonte për stabilizimin e situatës.
XS
SM
MD
LG