Ndërlidhjet

MADRID


Zyrtarët spanjollë thonë se nga tankeri i fundosur “Prestige” për çdo ditë rrjedhin 125 tonë naftë dhe do të vazhdojnë të rrjedhin deri në 2006, nëse nuk ndërmerret aksion për ndaljen e saj.
Emilio Tamayo, drejtues i komisionit spanjoll të formuar për analizimin e katastrofës thotë se nafta rrjedhë prej 14 plasaritjeve në tanker.
XS
SM
MD
LG