Ndërlidhjet

JERUSALEM


Pesë palestinezë janë vrarë nga armata e Izraelit gjatë përpjekjeve për të kaluar kufirin nga rripi i Gazës në Izrael, kanë informuar burime ushtarake izraelite.
Agjencitë e lajmeve informojnë se prej shtatorit të vitit 2000, në përleshjet izraelito-palestineze janë vrarë së paku 1717 palestinezë dhe 668 izraelitë.
XS
SM
MD
LG