Ndërlidhjet

BAGDAD


Ekipet e inspektorëve të Kombeve të Bashkuara dhe të Agjencisë ndërkombëtare për energjinë atomike vazhduan kërkimet për armatime në kapacitetet ushtarake 20 kilometra në perëndim të Bagdadit. Pas largimit të inspektorëve, drejtori i këtyre kapaciteteve, gjeneral al-Neemi u tha gazetarëve se kjo është një fabrikë që prodhon rezervuarë uji dhe pajisje përkatëse.
XS
SM
MD
LG