Ndërlidhjet

SIDNEJ


Ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Richard Armirage shfaqi besimin se kriza me Korenë Veriore për shkak të kërcënimeve të saj se do të ri-aktivizojë reaktorin bërthamor, undë të zgjidhet në rrugë diplomatike.
“Besojmë se situata në Gadishullin korean ofronë undësinë për zgjidhje diplomatike duke marrë parasysh faktin se vendet për rreth, Rusia, Kina, Japonia dhe Shtetet e Bashkuara, që të gjithë ndajnë pikëpamjet e njejta se gadishulli duhet të denuklearizohet”, ka thënëzyrtari amerikan gjatë vizitës në Australi.
XS
SM
MD
LG