Ndërlidhjet

KARAÇI


Sekretari pakistanez i Mbrojtjes, Hamid Navaz tha se vendi i tij dhe India,brenda katër muajve, o të kompletojnë tërheqien e forcave të përqëndruara në kufi gjatë vitit të kaluar.
Dy vendet grumbulluan rreth 1 milion ushtarë në kufi pas një sulmi terrorist kundër parlamentit të Indisë, ara një viti.
XS
SM
MD
LG