Ndërlidhjet

JERUSALEM


Edhe sot vazhdoi dhuna midis trupave izraelite dhe palestinezve në Bregun Perëndimor me vrasjen e një palestinezi afër Betlehemit dhe shkatërrimin e tre shtëpive në Hebron.
Dje, në incidente të veçanta në Bregun Perëndimor dhe në Bezin e Gazës u vranë 7 palestinezë, pesë prej tyre të pa armatosur dhe dy ushtarë izraelitë.
Zyrtarët palestinezë i cilësuan këto vrasje si “krim të dyfishtë”.
XS
SM
MD
LG