Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti i Sirisë, Bashar al-Asad, para vizitës në Britani ka mbrojtur militantizmin palestinez dhe sulmet vetëvrasëse me bomba,duke thënë se organizatat sikurse Xhihadi Islamik dhe Hamasi “shfaqin pikëpamjet e miliona palestinezëve në territoret e okupuara”.
Në një intervistë për mediat e Londrës, Bashar ka thënë se këta palestinezë mbështeten, si,ç është shprehur “nga 300 milion arabë, nga mëse një miliardë myslimanë dhe miliona njerëzve anembanë botës”.
XS
SM
MD
LG