Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shefi i CIA-s, George Tenet thotë se një e treta e udhëheqies së al Kaidës është kapur apo vrarë që nga sulmet terroriste në 11 shtator të 2001-shit.
Tenet ka thënë se mbi 3.000 operativë dhe shoqërues të al Kaidës janë arrestuar në më se 100 vende, disa prej tyre janë liruar, por me gjithë humbjet organizata akoma përgatit sulme terroriste, ka vërejtur shefi i CIA-s.
XS
SM
MD
LG