Ndërlidhjet

JERUSALEM


Dhuna midis trupave izraelite dhe palestinezëve vazhdoi me vrasjen e një zyrtari të dyshuar të Hamasit, Abdel Abu –Musa afër Betlehemit dhe shkatërrimin e pesë shtëpive palestineze në Hebron të Bregut perëndimor.
Në një tjetër ngjarje, një palestinez është vrarë kurse dy të tjerë plagosur nga shpërthimi aksidental i një bombe në kampin e refugjatëve në Brezin e Gazës.
XS
SM
MD
LG