Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Pakistani dhe Afganistani kanë finalizuar marrëveshjen e mbështetur nga Kombet e Bashkuara për ri-atdhesimin e së paku 1.2 milion refugjatëve afgan gjatë tre viteve të ardhëshme.
Rreth 1.5 milionë afganë janë kthyer në vatrat e tyre që nga rënia e regjimit taliban, por në Pakistan kanë mbetur edhe po aqë të tjerë.
XS
SM
MD
LG