Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë arrestuar gjatë natës 14 militantë palestinezë në Bregun Perëndimor, bashkë me një anëtar të grupit radikal, Hamas që ka marrë përgjegjësinë për shumë sulme vetëvrasëse me bomba.
Arrestimet janë bërë pas një dite kur rreth 30 mijë mbështetës të Hamasit nga një manifestim në stadiumin e Brezit të Gazës zotoheshin se do të hakëmerren për militantët dhe civilët e vrarë gjatë operacioneve izraelite.
XS
SM
MD
LG