Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zyrtarët më të lartë të Kosovës dhe ata ndërkombëtarë e dënuan si “akt terrorist dhe kriminal” shpërthimin e automobilit bombë në Prishtinë që la mbi 30 të plagosur, por jashtë rreziku për jetën.
Zëdhënësi i policisë së Kombeve të Bashkuara, Barry Fletcher tha se policia nuk mundet të flasë akoma për motivet e shpërthimit, por ka ndërmarrë hetime.
Kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka thënë se
“gjithmonë ndodhë diçka sikurse kjo në parg të ndonjë vizite të rëndësishme në Kosovë”, duke iu referuar vitës së delegacionit të Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG