Ndërlidhjet

LIQEANAS/SHQIPËRI


Kryeminsitrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë, Fatos Nano dhe Branko Cërvenkosvski janë takuar në lokalitetet e dyanëshme kufitare që të bisedojnë për mundësitë e bashkëpunimit të dy vendeve.
Jemi të bindur, ka thënë Fatos Nano pas bisedimeve se bashkëpunimi rajonal dhe kooperimi janë “kushte të domosdoshme për integrimin e të gjitha vendeve të rajonit në strukturat euro-atlantike”.
Branko Cërvenkosvski ka thënë se Maqedonia dhe Shqipëria “kanë qëllime të përbashkëta- siguri më të madhe në kufij, luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit dhe anëtarësim në NATO”.
XS
SM
MD
LG