Ndërlidhjet

SHKUP


NATO filloi misionin e ri, gjashtëmujor në Maqedoni të quajtur “Harmonia Aleate” me të përfunduar të operacionit “Dhelpra e Kuqërremtë”.
Misioni i ri me rreth 450 ushtarë do të sigurojë vëzhguesit dhe do të ndihmojë reformat në aramtën e saj.
“NATO dhe Maqedonia kanë kaluar rrugë të gjatë bashkërisht dhe do te vazhdojmë këte partneritet” , ka thënë zëdhënësi i Aleancës, Mark Laity.
XS
SM
MD
LG