Ndërlidhjet

TEHERAN


Ministri i Jashtëm iranian, Kamal Kharrazi citohet të ketë thënë do të lejohen inspektorët e Kombeve të Bashkuara që të vizitojnë stabilimentet bërthamore të Iranit tek Natanz dhe Arak.
Ai ka thënë se Irani nuk ka plane për ndërtimin e armëve bërthamore, por do të zgjerojë programet për prodhimin e energjisë elektrike.
XS
SM
MD
LG