Ndërlidhjet

AMAN


Autoritetet e Jordanisë kanë arrestuar një jordanez dhe një libias lidhur me vrasjen e një diplomati amerikan në kryeqytetin e atij vendi gjatë tetorit.
Ministri për Informim i Jordanisë, Mohamad Adwan tha se të dyshuarit kanë pranuar se kryen vrasjen, se i takonin rrjetit terrorist al Kaida dhe janë stërvitur në kampet e saj në Afganistan.
XS
SM
MD
LG