Ndërlidhjet

TIRANË


Policia e Shqipërisë evakuoi 292 udhëtarë dhe ekipazhin nga feriboti “Grecia” në linjën Trieshtë-Durrës pas dy telefonatave që kishte marrë policia italiane me kërcënime se në anije ndodhej bombë apo sajim shpërthyes.
Zëdhënësi Florjan Serjani tha se feriboti ishte ndaluar para hyrjes në portin e Durrësit,udhtarët u evakuan për 30 minuta pa panik me barka, por në anije nuk u gjetë asgjë e dyshimtë.
XS
SM
MD
LG