Ndërlidhjet

MANILA


Ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov, gjatë vizitës së tij në Manila nënvizoi se sulmet parandaluese kundër terroristëve të dyshuar, grupeve të tilla apo regjimeve mund të shkaktojnë më shumë probleme se sa t’i zgjidhin ato.
Pa përmendur drejtpërsëdrejti Shtetet e Bashkuara dhe Australinë, të cilat janë mbrojtëse e një politike të tillë, Ivanov tha se kjo politikë është e rrezikshme.
XS
SM
MD
LG