Ndërlidhjet

VATIKAN


Vatikani ka miratuar një plan të rishikuar të paraqitur nga klerikët amerikanë lidhur me mënyrën e trajtimit të priftërinjvë të përfshirë në skandalet seksuale.
Vatikani hodhi poshtë në nëntor planin e paraqitur nga kisha katolike amerikane si të ngatërruar dhe të papërshtatshëm.
XS
SM
MD
LG