Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pentagoni ka njoftuar se aeroplanët ushtarakë amerikanë dhe britanikë kanë sulmuar një qendër të mbrojtjes irakene në Al Kut, 160 km në jug të Irakut.
Sipas Pentagonit sulmi erdhi pas përpjekjeve, për tre ditë rradhaz, nga mbrojtja e Irakut, për të goditur aeroplanët që patrullojnë në zonën e ndalim-fluturimit.
XS
SM
MD
LG