Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Anëtarët e Këshillit të Sigurimit sot pritet të diskutojnë projekt rezolutën e cila do të dënojë Izraelin për vrasjet e fundit të tre anëtarëve të ekipeve të punonjësve humanitarë të Kombeve të Bashkuara.
Sekretari i përgjithëshëm i OKB-së, Kofi Annan i ka thënë ministrit izraelit të Mbrojtjes, Shaul Mofaz gjatë takimit në Nju Jork se pretë “hetime rigoroze” për vrasjen e anëtarëve të ekipit të Kombeve të Bashkuara në Bregun perëndimor dhe në Brezin e gazës.
XS
SM
MD
LG