Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti jugosllav, me shtat vjetë vonesë ,ka ratifikuar sot marrëveshjen paqësore të Dejtonit, që i dha fund luftës në Bosnjë.
Presidenti i atëherëshëm jugosllav, Sllobodan Millosheviq ishte njëri nga nënshkruesit, por ithtarët e tij në parlamentin e tashëm kundërshtuan rreptë ratifikimin e Marrëveshjes sepse ajo kërkonë arrestimin dhe dorëzimin e të dyshuarve për krime lufte në Tribunalin e Hagës.
XS
SM
MD
LG