Ndërlidhjet

LONDËR


Britania po përgatitet për luftë kundër Irakut, por akoma beson se konflikti i armatosur nuk është as imanent dhe as i pashmangëshëm, ka thënë sekeretari britanik i Mbrojtjes, Geoff Hoon.
Britania ka qenë aleati më i ngushtë i Shteteve të Bashkuara në përpjekjet për t,a detyruar Irakun që të çarmatosë veten nga çafarëdo armësh kimike, bilogjike apo bërthamore që mundë të ketë.
XS
SM
MD
LG