Ndërlidhjet

SHKUP


Përfaqësuesit e bashkësisë ndërkombëtare deklaruan në Shkup se “prioritet i vendit është zbatimi i Marrëveshjes së Ohrit”, ndërkohë që thanë se viti 2002 ishte mjaftë i mirë për Maqedoninë, në radhë të parë në saje të zgjedhjeve parlamentare të “nderëshme dhe demokratike” të 15 shtatorit.
Në konferencë të përbashkët për shtypin ata kanë theksuar se është dëshirë e bashkësisë ndërkombëtare që në Maqedoni të forcohet demokracia, të veprojë shteti juridik dhe të respektohen të drejtat e njeriut.
XS
SM
MD
LG