Ndërlidhjet

UASHINGTON


Bisedimet e nivelit të lartë që do të zhvillohen gjatë ditës në Uashington midis Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimit Evropian pritet të përqëndrohen rreth Irakut dhe Lindjes së Mesme.
Sekeretari amerikan i shtetit, Colin Powell dhe shefi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana me bashkëpuntorë marrin pjesë në këte takim që mbahet çdo gjashtë muaj.
XS
SM
MD
LG