Ndërlidhjet

BUDAPEST


Qeveria e Hungarisë ka miratuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara për shfrytëzimin e bazës ajrore Taszar në jug të vendit për trajnimin e rreth 3.000 irakianëve që do të shërbenin në administratën post- Saddamiane.
Zëdhënësi i qeverisë së Hungarisë tha se irakianët në egzil do të shrbenin gjithashtu edhe si përkëthyes, interpretues dhe si pararoje në rast të çfarëdo aksioni ushtarak kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG