Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kryeinspektori i Kombeve të Bashkuara për armatimin, Hans Blix i raporton sot Këshillit të Sigurimit mbi përmbajtjen e deklaratës irakiane për armatimin prej 12 mijë faqesh.
Blix dhe Mohamed El Baradei, i ngarkuar për inspektimet e armëve bërthamore, do të japin vlerësimin preliminar për dokumentin e Irakut në mbledhje të mbyllur të Këshillit.
Pas fjalës së Blix dhe El Baradei, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Nju Jork, John Negroponte dhe sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell kanë planifikuar të paraqesin reagimin zyrtar të Shteteve të Bashkuara për raportin.
XS
SM
MD
LG