Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti Vladimir Putin i ka thënë popullit të Rusisë se qeveria kurrsesi nuk do të negociojë me ate që e ka quajtur “regjim kriminal” të liderit separatist çeçen, Asllan Maskhadov.
“Natyrisht negociatat janë gjithmonë rrugë drejtë zgjidhjes, por çështja është se me cilin negocioni dhe për çka. Kush na kundërshton në Çeçeni? Ne themi haptas se ata janë njerës që ne i quajmë separatistë që duan ta shkëpusin Çeçeninë nga Federata Ruse”, ka thënë Putin.
XS
SM
MD
LG