Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari britanik për çështjet e Transportit, Alister Darling ka thënë se në aeroplanët e udhëtarëve duhet të vendosen oficerë të armatosur si përgjigje ndaj kërcënimeve të shtuara për sigurinë pas sulmeve terroriste të vitit të kaluar.
Ai ka përkujtuar se qeveria britanike kishte vendosur më parë se me qëllim të rritjes së sigurisë gjatë fluturimeve të aeroplanëve të udhëtarëve duhet të vendosen edhe oficerë të armatosur dhe të stërvitur në mënyrë speciale.
XS
SM
MD
LG