Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Policia e Pakistanit dhe agjentët e FBI-së të Shteteve të Bashkuara kanë arrestuar së paku gjashtë militantë të dyshuar gjatë natës pas një konfrontimi me armë në qytetin e Lahores.
Në mesin e të arrestuarve ndodhen edhe dy amerikanë dhe një kanadez, kurse ministri afgan për Informim tha se akoma nuk është e qartë nëse militantët e dyshuar kanë lidhje me rrjetin terrorist al Kaida.
XS
SM
MD
LG