Ndërlidhjet

ANKARA


Lideri i turqëve qipriotë, Rauf Denktash ka deklaruar se do të vazhdojë bisedimet paqësore deri nga fundi i shkurtit me qëllim të zgjidhjes së problemeve të Qipros së ndarë.
Plani i Kombeve të Bashkuara për ribashkimin e bashkësive greke dhe turke të Qipros u bënte thirrje palëve që të arrinin marrëveshje deri nga 28 shkurti, dhe t,i bënin të mundur Qipros së unifikuar që t,i bashkohet Unionit Evropian në vitin 2004.
XS
SM
MD
LG