Ndërlidhjet

LONDËR


Shtetet e Bashkuara dhe Britania nuk po i ofrojnë inspektorëve informacione të mjaftueshme lidhur me kërkimin e armëve në Irak, ka deklaruar shefi i inspektorëve të kontrollit të armëve të Kombeve të Bashkuara, Hans Blix, për radion shtetërore britanike.
Më e mira që mund të bëjnë qeveritë, sipas Blix është të informojnë se ku janë deponuar materialet apo armët. Megjithatë kreu i inspektorëve nënvizoi se shpreson që informacione të tilla do vijnë tani që inspektorët po punojnë me kapacitet të plotë në terren.
XS
SM
MD
LG