Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët luftarakë amerikanë dhe britanikë kanë sulmuar dy qendra të mbrojtjes irakene në Basra, në jug të vendit, që gjendet në zonën e ndalim-fluturimit, bëjnë të ditur burimet zyrtare amerikane.
Sipas të njëjtave burime për sulmin në fjalë, janë përdorur armë të saktësisë së lartë dhe sulmet kanë qenë në shenjë vetmbrojtje.
Sipas komandës qëndrore amerikane mbrojtja irakene i ishte kërcënuar aeroplanëve aleatë.
XS
SM
MD
LG