Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara, Rusia, Bashkimi Evropian dhe Kombet e Bashkuara, i ashtuquajturi “Katërshi” për Lindjen e Afërt, kanë kërkuar armëpushim të menjëhershëm midis Izraelit dhe palestinezëve.
Në komunikatën nga takimi në Uashington bëhet apel për armëpushim të “menjëherëshëm të gjithanëshëm”, që do të vijonte me tërheqien izraelite nga rajonet e okupuara që nga fillimi i revoltës palestineze në Bregun perëndimor dhe në Brezin e Gazës, në shtator të vitit 2000.
XS
SM
MD
LG