Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i Jashtëm rus, Igor Ivanov dhe Sekretari amerikan i shteteit, Colin Powell, pas takimit të “Kuartetit” për Lindjen e Afërt, kanë biseduar në Uashington për mënyrën si të bindet Korea Veriore që të braktisë programet e saja bërthamore.
Dy zyrtarët kanë biseduar gjithashtu edhe programet e Rusisë për eliminimin e armëve të saja kimike dhe prospektet për ratifikimin e marrëveshjes Uashington-Moskë për reduktimin e armëve bërthamore nga ligjvënësit e dy vendeve.
XS
SM
MD
LG