Ndërlidhjet

PRISHTINË


Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kërkon nga Kuvendi i Kosovës që të miratojë Deklaratën për pavarësinë e Kosovë, duke ftuar të gjitha forcat politike që të angazhohen për jetësimin e shtetit të pavaruar.
AAK-ja, në deklaratën e saj midis të tjerëve i është drejtuar edhe Këshillit të Sigurimit të OKB-së që, në bazë të realitetit të ri të krijuar në Kosovë, si arritje e përbashkët e popullit të Kosovës dhe bashkësisë ndërkombëtare, të miratojë rezolutë për shtetin e pavarur të Kosovës.
XS
SM
MD
LG