Ndërlidhjet

KABUL


Gjatë rrëzimit të një helikopteri afër Kabulit kanë humbur jetën shtatë ushtar gjermanë në përbërje të Forcës ndërkombëtare të sigurisë në Afganistan dhe dy fëmijë në tokë.
Fatkeqësia po hetohet, por në çastet e rrëzimit në ate rajon nuk ishin vërejtur të shtëna.
XS
SM
MD
LG