Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Së paku shtatë ushtararë dhe tre policë rus dhe gjashtë kryengritës janë vrarë në luftimet e harkut të fundit kohor në republikën kryengritëse të Çeçenisë.
Zyrtarë të administratës pro-moskoite kanë thënë se tre ushtarë janë vrarë gjatë sulmeve të kryengritësve kundër pararojeve ruse.
XS
SM
MD
LG